Rękawice bokserskie dla początkujących

Opublikowany : 2020-11-06 11:42:43
Kategorie : Porady

Rękawice bokserskie dla początkujących

Rękawice bokserskie dla początkujących

Rękawice bokserskie dla początkujących muszą być prawidłowo dobrane do potrzeb fightera, który bierze udział w swoich pierwszych treningach. Nawet jeśli ma się fundusze na drogie, profesjonalne akcesoria, nie ma po prostu sensu w nie inwestować. Mogą w ogóle się nie przydać, okażą się zbyt ciężkie lub niepotrzebnie szybko się zniszczą.

Nie jest jednak nic dziwnego w tym, że laicy raczej nie wiedzą, jaki sprzęt powinni kupić. Jedni trenerzy doradzają, w co się zaopatrzyć, a inni tylko każą korzystać z wyposażenia klubu. W związku z pandemią ośrodki sportowe i fitness są zamknięte, dlatego wiele osób zaczyna ćwiczyć we własnym domu. Przygotowaliśmy więc wybór kilku świetnych rękawic bokserskich dla początkujących oraz podpowiadamy, jak dobrać idealny model i rozmiar!

Wybór rękawic bokserskich

Wybór rękawic bokserskich to trudne zadanie, szczególnie dla osób, które mają jedynie podstawową wiedzę na ten temat. Znaczenie ma wiele kryteriów, m.in. materiał wykończenia, rozmiar, wagę czy fason. Ogólnie przyjmuje się, że osoby początkujące powinni nosić modele ze skóry syntetycznej, nie cięższe niż 10 oz. Nie jest to jednak uniwersalna zasada, która znajdzie zastosowanie w każdym przypadku. Na naszym stronie można znaleźć więcej porad na temat tego, jak wybrać rękawice bokserskie.

Aby ułatwić poszukiwania odpowiedniego akcesorium na pierwsze starcia z workiem treningowym, wybraliśmy kilka najlepszych rękawic dostępnych w ofercie boxfit.pl. Które produkty na pewno warto wziąć pod uwagę?

rękawice speed 50

Dużą popularnością cieszą się uniwersalne, proste rękawice Speed 50. Reprezentują świetny stosunek ceny do jakości. Są bardzo wytrzymałe, dlatego dobrze znoszą nawet intensywne ćwiczenia. Prawidłowo chronią nadgarstki oraz dłonie. Łatwo się je zakłada, wygodnie nosi i ogólnie przyjemnie użytkuje. Doskonale nadają się do nauki.

Nieco lepszym wariantem, idealnym dla osób już trochę bardziej obeznanych z boksem, są z kolei rękawice Hybrid 50. Wewnątrz zostały wypełnione miękką pianką dobrze absorbującą uderzenia, dlatego świetnie chronią dłonie przed kontuzjami, ale też otarciami, siniakami itp.

Ciekawą opcją jest są również wygodne rękawice treningowe PU Allright bez kciuka. Ponieważ taki typ znacznie ułatwia chwyt, nie trzeba ich zdejmować podczas mieszanych ćwiczeń, np. przeplatanych ze skakaniem na skakance. W ofercie posiadamy również wersję z lepszym wypełnieniem, wykonaną ze skóry naturalnej – rękawice treningowe SN Allright.

Gdzie kupić rękawice bokserskie dla początkujących?

Trafiłeś tutaj, bo zastanawiałeś się, gdzie kupić rękawice bokserskie dla początkujących? Świetnie się składa! Produkty dostępne w sklepie boxfit.pl zostały uważnie wyselekcjonowane przez doświadczoną, wykwalifikowaną obsługę, która wie wszystko na temat boksu.

rękawice hybrid 50

Proponowane przez nas artykuły wyróżniają się wysoką jakością wykonania, wyjątkową funkcjonalnością oraz przystępną ceną. Co więcej, jeśli pomimo zapoznania się z naszymi poradami nadal nie wiesz, na który model się zdecydować, nasza obsługa z przyjemnością Ci pomoże. Dokładnie wyjaśni, jak dobrać właściwy rozmiar, który wariant lepiej się sprawdzi itp.

Boxfit.pl jest miejscem, gdzie kupują rękawice bokserskie dla początkujących nie tylko osoby faktycznie próbujące swoich sił w tej dyscyplinie, ale też trenerzy oraz właściciele klubów. W naszej ofercie można również znaleźć wiele innych przydatnych akcesoriów, gadżetów i elementów stroju. Wybierz wszystko to, czego potrzebujesz, by skutecznie, wygodnie oraz bezpiecznie trenować.

Rękawice bokserskie dla początkujących muszą zapewniać pełny komfort oraz pewne zabezpieczenie. W naszym sklepie na pewno znajdziesz idealne akcesoria, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz porady - skontaktuj się z nami!

Udostępnij